Mastürbasyon Yapmak Zararlımıdır ?

kısaPorno sitesinde hergün yeni bir bilgi çatısı altında sizlerle birşeyler paylaşmaya çalışıyoruz bugün ise mastürbasyon ile ilgili bilgiler vereceğiz.Kısaca açıklamak gerekirse ;

Masturbasyon Nedir ?

Mastürbasyon latince’de “masturbare” yani el ile bozmak fiilinden türemiştir.Tabi günümüzde kadınlar erkekler tarafından sıkca kullanılır binevi yalnızlık anestezisidir.Herkes bu işlevi yerine getirebilir gayette doğaldır çünkü doğal bir olay utanmanıza gerek yoktur.

Bize soru şeklinde gelen mailler’de mastürbasyon zararlımıdır ? gibi başlıklarda sorular soruluyor buradan onlarada cevap verelim.

MASTÜRBASYON ZARARLIMIDIR ?

Sosyal çevrenizde ve karşı cinsinizde problemler yaşama noktasına kadar getirmezseniz zararsızdır çünkü fazla mastürbasyon karşı cinsinize olan ilginizi minimuma indirebilir, haliyle yalnız olmayan çiftlere önerilmez.

Bu işin sağlık boyutu değil tabi herkes dilediğini yapar özgür yaşıyoruz sonuçta!

Sağlık konusuna gelince ise hergün abartılarak mastürbasyon yaparsanız kasık problemleri yaşayabilirsiniz ciddi bir hastalıktır olduğunuz yerde yığılıp kalabilirsiniz dikkatli olmanızda fayda var.

Bazı kaynaklardan topladığımız bilgilerde şu yönde maddeler listelemiş ;

Masturbasyon yapmanın zararları

  • Erken boşalmaya neden olabilir.
  • Kişinin partnerine olan arzusunu olumsuz etkileyebilir.
  • Kişi masturbasyon sonrası utanç hissine kapılabilir.
  • Yorgunluk ve uykusuzluk yapar.
  • Masturbasyon çok fazla yapıldığında genital bölgede tahriş oluşmasına neden olabilir.

Yazımızı sonlandırırken şöyle güzel bir video ekliyoruz, makalemizi okuyanlar kendilerini rahat hissedip mastürbasyon’a verebilirler :) ;