Cinsellikte Altın Kurallar

Sağlıklı ve güzel bir cinsel hayat için çiftlerin sevişmeden önce, ilişki sırasında yapması gereken bir takım altın kurallar bulunmaktadır. Uzmanlara göre bu altın kurallardan ilki partnerinizle oyun içinde olmanız. Onun seks konuşmanız ve esprili dille ona kur yapmanızdır. Bu sayede çiftler arasındaki kaygı ortadan kalkacak ve karşılıklı isteklilik artacaktır. Karşılıklı olarak cinsel istekleri ve beklentileri konuşarak öğrendiğinizde çiftler birbirinin ne istediğini daha iyi bilir ve partnerine daha fazla zevk yaşatmaktadır.

Uzmanlara göre en önemli kurallardan biri ise yemek yemeden ya da aç karnına sevişmenin zararlı olacağıdır. Aç karnına sevişmenin zararlı olabileceği gibi yemekten hemen sonra birliktelik kurmanında zararlı olacağı aşikardır. Ayrıca dinlendirici bir müzik eşliğinde, yumuşak yastıklar ve rahat bir yatak cinsel birlikteliğin dikkat edilmeyen küçük ayrıntılarındandır.

İlişkinin başlamasıyla bitmesi bir olmasın. Sevişmeye başlamadan önce ufak oyunlarla birbirinizi mutlu etmelisiniz. Ön sevişmeyi mümkün olduğunca uzun tutmalı ve karşılıklı olarak bu ilişkiden alacağınız zevki arttırmalısınız.

Çiftler arasında birinin kendine güveni olmaması, partnerini yeterince tatmin edemeyeceği kaygısını yaşaması ya da partnerinin kendini güzel bulmayacağı düşüncesi ilişkiyi olumsuz etkilemektedir. Bu konulara çok takılmadan kendinize güvenerek sevişmelisiniz. Çekingen tavırlar ve ruhunuzu partnerinize yeterince veremezseniz karşılıklı istenilen etkiyi alamazsınız.

İlk kez birlikte olacak çiftlerin birbirine karşı korkuları vardır. Çünkü cinsellik korku ve heyecan içeren bir etkinliktir. Eğer partnerinize şevkatli dokunuşlarınızla yardımcı olursanız size ilişkinin ilerleyen dakikalarında çok daha başarılı ve zevk veren bir partnere sahip olmuş olursunuz.

Seks sırasında günlük hayatınızla ilgili kaygıları da yok etmelisiniz. Borçlarınız, kavgalı olduğunuz insanlar, gelecek kaygılarınız bunların hepsini ilişki süresince tamamen aklınızdan çıkarmalı ve sadece ilişkiye konsantre olmalısınız.

Cinsellik yaşarken tüm bunlara dikkat etmeniz durumunda yaşadığınız birliktelikten büyük mutluluk duyacağınız gibi partnerinizde mutlu edecek ve uzun süreli bir ilişkiye başlamış olacaksınız. Cinsel birliktelik sırasında kendinizi düşünmenin yanı sıra partnerinizi de düşünürseniz ve onunda zevk alması için mücadele ederseniz inanın o da size o kadar fazla geri dönüşü olacaktır.